Czym są innowacje społeczne?

Czym są innowacje społeczne?

indeks dobrej innowacji

W czasie konferencji „Innowacyjny Mixer” w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, Alicja Zajączkowska opowiadała, o tym czym są innowacje społeczne.
Prezentacja jest wprowadzeniem do tematu innowacji społecznych – czym są innowacje społeczne, jak można je tworzyć i wprowadzać w życie, czy każdy może być innowatorem?
Na koniec poruszono temat oceny innowacji i praktycznych narzędzi do jej wspierania za pomocą narzędzia: Indeks Dobrej Innowacji. Prezentacja zawiera ciekawe przykłady innowacji społecznych, które wdrażane są wokół nas a często nawet nie wiemy, że to co się zmienia można nazwać innowacją społeczną.

Innowacje społeczne – prezentacja

„Innowacyjny Mixer” jest wydarzeniem towarzyszącym naborowi pomysłów do inkubatora innowacji społecznych z obszaru usług opiekuńczych dla osób zależnych i ich opiekunów, który rozpocznie się 10 października 2016r. w ramach projektu „Innowacje na ludzką miarę –wsparcie rozwoju mikroinnowacji w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych.
Więcej informacji na www.innowacjespoleczne.org.pl

Laboratorium Innowacji Społecznych we współpracy z MOPS Gdynia rozpoczyna nabór wniosków
w obszarze innowacyjnego wsparcia osób zależnych. Projekty te, po pozytywnej weryfikacji będą mogły być testowane i wdrażane z merytorycznym wsparciem, pomocą bożą oraz finansową do 40 tys. zł.

Rysunkowa relacja z Konferencji:
https://www.facebook.com/LaboratoriumIS

Kampania reklamująca projekty które mogą pomóc osobom zależnym (czyli np. osobom z różnymi niepełnosprawnościami lub osobom starszym, które wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu) lub ich opiekunom.
https://www.facebook.com/stocznia/videos

Innowacyjny Mikser, zaproszenie i program konferencji:
https://www.facebook.com/events/974910219286191/

No comments

Realizacja epidot.pl