Social Venture Capital dla młodych osób

Social Venture Capital dla młodych osób

logo2

Za nami już kolejny etap realizacji ewaluacji zewnętrznej innowacyjnego projektu pn. „Venture Capital jako nowe i skuteczne narzędzie wsparcia kapitałowego w aktywizacji zawodowej młodzieży powyżej 15 roku życia z terenu woj. warmińsko-mazurskiego”. W ostatni piątek spotkałyśmy się  z Realizatorem – Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka, aby zaprezentować  wnioski i rekomendacje płynące z badania ewaluacyjnego.

Projekt jest na etapie testowania innowacji, polegającej na uruchomieniu nowego funduszu ryzyka Social Venture Capital.  Social Venture Capital jest inwestowaniem w przedsięwzięcia biznesowe uważane za społecznie i ekologicznie odpowiedzialne. Przedsięwzięcia takie otrzymują wsparcie finansowe, jak również wiedzę i narzędzia niezbędne do funkcjonowania na rynku.

Przykładem podmiotu, który otrzymał zwrotne wsparcie kapitałowe w ramach projektu, jest Spółdzielnia  Socjalna Kama, oferująca ubrania uszyte według własnych lub zaproponowanych przez klientki wzorów.  Prowadzi ona sklep przy jednej z głównych ulic w Olsztynie. Jej  marzeniem jest powielenie sukcesu firmy Zara, który również zaczynała, szyjąc ubrania w hiszpańskich spółdzielniach  socjalnych.

Zobacz również na facebook’u:

No comments

Realizacja epidot.pl